Świat

Kraina Świnki Peppy- Wielka Brytania

Chyba każde dziecko ma ulubionych bohaterów bajek czy filmów- i zmieniają się oni wraz z wiekiem. Pierwszą miłością chłopców były Teletubisie, potem Thomas i Peppa, a wraz z kolejnymi urodzinami przyszedł czas na Spidermana i Pingwiny z Madagaskaru.

Alanek uwielbia Peppe i Georga, dlatego podczas wakacji postanowiliśmy odwiedzić Krainę Świnki Peppy. Starsi chłopcy nie byli zachwycenie tym pomysłem- bo przecież: „Peppa jest dla maluchów” i „To nuudyyy!”, ale skoro Alan dzielnie zwiedzał Legoland, to starszaki powinni owdzięczyć się bratu odwiedzając Peppe 🙂

Kraina Peppy mieści się w Paulton’s Park na południu Wielkiej Brytanii.

Paulton’s Park jest dużym parkiem rozrywki dla całej rodziny- najróżniejsze karuzele, kolejki górskie, park dinozaurów i cała masa atrakcji zachwyci każdego członka rodziny niezależnie od wieku.

Nasze odwiedziny w tym parku rozpoczęliśmy oczywiście od krainy Świnki Peppy.

Starszaki przy wejściu nie byli zachwyceni, jednak kraina zrobiła na nich wrażenie. Nie da się ukryć, że to kraina uroczej Świnki jest główną atrakcją parku i właśnie tu znajdowały się tłumy odwiedzających. Pomimo tego, że kolejki do każdej atrakcji były dłuuugie moi chłopcy zauroczeni parkiem cierpliwie stali w kolejkach i bawili się równie dobrze jak i nasz dwuletni Alan.

W parku Peppy można znaleźć domek Peppy, szkołę, pojeździć samochodem taty Świnki, polecieć balonem, czy popłynąć łódką dziadka- wszystko znane dzieciom z bajek.

peppa23

 

peppa24

Jeśli natomiast chodzi o sam Park Paultona to jest tam raczej pusto i kolejek nie ma praktycznie nigdzie (no może poza dwiema atrakcjami dla osób powyżej 13 roku życia).

Park jest duży, ale jeden dzień na szybkie zwiedzanie wystarczy.

Muszę przyznać, że park jest zrobiony z myślą o całej rodzinie- tak więc każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno będzie zadowolony. Bawiliśmy się w nim dużo lepiej niż Legolandzie, bo jest wiele atrakcji z których może korzystać cała rodzina (nawet z maluszkami). Dużą zaletą jest brak sklepów na terenie parku. Tylko jeden sklep z gadżetami jest w Parku Peepy, drugi natomiast przy wyjściu z parku.

Polecamy jak najbardziej wszystkim wielbicielom Peppy i nie tylko 🙂

 

Link do strony parku: https://paultonspark.co.uk/home

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s